Jak se zbavit komárů?


Malý hmyz s příznačným jménem komár pisklavý  – je u nás nejvíce rozšířený – nám dokáže pořádně znepříjemnit život a to nejen svým protivným bzučivým zvukem, ale bohužel přenáší i spoustu nepříjemných nemocí..


K naší smůle se komáři vyskytují v celé České republice a neomylně poznají teplokrevné živočichy, na kterých pak cizopasí. Krví se živí pouze samice svým dlouhým sosákem. To ovšem nemění nic na tom, že komáří bodnutí je nepříjemnou a svědivou záležitostí. U některých slabších jedinců může po bodnutí dojít až k alergické reakci.
komár na kůži


Komáři mají všeobecně rádi vlhko a tak samice kladou své larvy do vody. Chcete-li strávit příjemný letní večer posezením v přírodě někde u vody, rozhodně nezapomeňte na repelent. Komáři nám totiž dokáží pobyt venku pěkně znepříjemnit.


Jak se komárům bránit?


Na výběr máme několik méně či více účinných prostředků. Kupované chemické repelenty nám asi s odpuzováním komárů pomohou nejúčinněji, ale přeci jen někdo raději sáhne po přírodním odpuzovači.


Můžeme přistoupit k babským radám a vytvořit si repelenty z přírodních prostředků.
komár na květině


Svařte několik kousků hřebíčku a smíchejte s kolínskou vodou. Roztok nalijte do misky a nechte odpařovat v místnosti, kde budete spát. Zda je rada účinná či neúčinná to už poznáte na vlastní kůži.


Mezi osvědčené přírodní repelenty patří esence z levandule a citronely. Citronela má pronikavou citronovou vůni, která komáry odpuzuje. Použijte ji ve formě esenciálního oleje a nechte odpařovat v aroma lampě. Repelentní účinky mají také vonné svíčky.


Mezi další byliny odpuzující komáry patří rozmarýna, skořice a máta.


Potřebujete-li si vyrobit repelent na postřik těla svařte některou ze jmenovaných bylin, nechte vylouhovat a vychladnout. Po vychladnutí smíchejte s vinným octem nebo lihem. Nalijte do rozstřikovače a můžete ihned používat.


Jak se zbavit komárů?
5 (100%)5